ראש לכל השנה

מכירה את זה?
למדת משהו הרבה שנים, או התעסקת במשהו ואת באמת עתירת ניסיון ומתחשק לך להעביר את זה הלאה, "לשווק מוצר חדש בלי "מיתוג, בידול ומיצוב וקהילה…", להתנסות בלפתוח קבוצת לימוד, קורס או סדנה. לפנק אנשים בטוב המטורף שלמדת ויישמת המון שנים… אבל… את לא מעיזה!
"לכי תדעי איך זה יהי", "מי בכלל תירשם אלייך", "אולי אין לזה שוק", "אולי השוק רווי", "זה מלא התעסקות, ומי ערב לך שתחזירי את כל ההשקעה…"
ערימה ענקית של פחדים מתרוצצים לך בראש. פחדים מחלישים.
ואז, ממש בהשגחה פרטית וסיעתא דשמיא מטורפת הקב"ה מזמן לך אנשים שזקוקים בדיוק לכישרון הזה שלך ואת מגלה שוואלה, את פשוט מעולה בזה! או שמגיעה אלייך חברה טובה לקבל עצה ובסוף הפגישה איתך משכנעת אותך שאם את לא עושה עם הכישרון שלך משהו- את פשוט אנוכית שאת שומרת את כל הטוב הזה לעצמך בזמן שאת יכולה לשדרג למלא אנשים את החיים!
וזהו. נדלקת. נטענת ביטחון ואת עפה על זה. ומצליחה בענק!
אפילו הוצאת סטיקר: "תאמיני, תצליחי!
הכל בראש, נשמה!
כמה שזה נכון…
עכשיו בואי נחשוב לרגע על ראש השנה.
את קולטת מה זה?!?!
אם מה שקורה לי בראש, משפיע על ה-כ-ל. כל מה שקורה בחיי,
זה אומר שמה שקורה בראש של השנה- משפיע על מה שיקרה כל השנה!!!
עבודת ה' שלי, עבודת המידות שלי, הבריאות, מציאת הזיווג או שלום הבית שלי, הזכות להיפקד בפרי בטן או הכוחות לחינוך הילדים שלי, הפרנסה, השמחה ולא רק עליי, אלא על מה שיקרה השנה לכל עם ישראל. לארץ ישראל. לעולם כולו…. הכל!! ווווהאאווווו.
מלחיץ או מרגש?!
תלוי איך נערכים.
לפעמים נראה קצת מופרז כמה משקיעים בהכנות לחתונה… כווולה ערב אחד. אבל זו יריית הפתיחה לחיים חדשים יחד…
וראש השנה? זהו יום הבוחר!
בראש השנה בוחרת להמליך את הקב"ה עליי, על חיי, על מחשבותיי, על בחירותיי.
ועד אז- אני סוללת את הדרך לשם. במשך חודש. לפחות. לומדת מי אני באמת, מה ייעודי, לשם מה ירדתי לכאן, מהי תשובה, מהיכן אני שבה ולאן… מנקה את כל גבעות התחמושת השלילית שהצטברו בפינות מאובקות, מפנה מאדמת הטרשים שקצת הזנחתי את כל האבנים המפריעות, מנכשת את העשבים השוטים, הלכי הנפש והמחשבות המבולבלות שהשתרבבו פנימה מכל מיני תרבויות, ספרים, סרטים ועיתונים זרים לנשמתי שהתנחלו להם בראשי- חלקת האלוקים שלי. מנקה את הכל, ומפנה מקום לה' יתברך. בשאיפה להכנס לשנה החדשה- נקיה וחדשה גם כן.
"לב טהור ברא לי אלוקים ורוח נכון חדש בקרבי" (תהילים נא')
(או בגרסא שאני כ"כ אוהבת: "אבא תחדש אותי לגמרי, תדליק לי את הנשמה")
אוי, כמה אני רוצה שתדליק לי את הנשמה אבא, מרוב עברות היא עטופה בכ"כ הרבה כיסויים… שמרחיקים אותי מעצמי. ממך. כמה אני רוצה להתחדש. בלב טהור. ברוח נכונה.
תחדש אותי אבא, תעזור לי לנקות מעל נשמתי את כל המסכות, תעזור לה להאיר כ"כ חזק, שאראה את כל מה שעליי לתקן ואת כל הרצונות האמיתיים שלי … ואחזור להיות אני. הבת שלך.
שאמליך אותך עליי לכל החיים. שאתחבר לרצון שלך ואופיע אותו במעשיי. שאזכה לשמח אותך אבא.
תאיר את כולנו אבא. מול את לבבינו ולבב זרענו. השיבנו ה' אליך ונשובה. משכנו אחריך נרוצה.
זָכְרֵנוּ לְחַיִּים. מֶלֶךְ חָפֵץ בַּחַיִּים. וְכָתְבֵנוּ בְּסֵפֶר הַחַיִּים לְמַעַנְךָ אֱלקים חַיִּים.
מכח זה אני מבקשת בריאות, שלום בית, פרי בטן, פרנסה…
כל מה שצריך- כדי שאוכל למלא את שליחותי. לחיות למענך. לחיות כרצונך.

3 תגובות

  1. Robert Garcia הגב

    Adatively administrate empowered markets via plug-and-play networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base benefits. Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI.

  2. Terry M. Grant הגב

    Efficiently unleash cross-media information without cross-media value. Quickly maximize timely deliverables for real-time schemas. Dramatically maintain clicks-and-mortar solutions without functional solutions.

  3. Alice Oleson הגב

    Proactively envisioned multimedia based expertise and cross-media growth strategies. Seamlessly visualize quality intellectual capital without superior collaboration and idea-sharing

השארת תגובה