הכנות.. הכנות.. הכנות..

הכנות, הכנות, הכנות.הכנות, הכנות, הכנות.

חברים טובים שלי מחתנים את הבן שלהם ממש בקרוב. לפני כחצי שנה חיתנו בת.כשהתעניינתי איך ההכנות ואם אפשר לעזור במשהו, הרגיעו אותי:"גילינו שלחתן בת זה כמו להתכונן לערב פסח, ואילו לחתן בן זה כמו להתכונן לערב שבת…"לא יודעת אם זו הצהרה גורפת שנכונה לכולם, אבל שמחתי בתשובה שלהם.יש להם ילדים מדהימים, ובכלל, אני תמיד מתפעלת מאנשים שלא משתגעים לפני אירועים ולא מרגישים צורך מופרז לדפוק show. מעריצה!אבל המושגים 'ערב פסח' ו'ערב שבת' הדליקו בי עוד מחשבה אודות הכנות…הכנות לקראת…מצד אחד- כגודל רשימת המשימות שיש להספיק בדרך ליעד הנכסף – כן גודל הלחץ.אבל מצד האמת הפנימית- כגודל האור והשפע האלוקי שמתגלה בו – כן צריכה להיות מידת ההשקעה בהכנה. או כמו שאומרים בחסידות: כגודל האורות- כן גודל הכלים שכדאי להכין…
כשבחדר האוכל במלון בו היינו בשבוע שעבר חילקו גלידה, מי שהגיע עם כפית, (רק לטעום), קיבל גלידה בכמות של כפית.מי שהגיע עם כוס פלסטיק קטנה- קיבל כמות בהתאם.ומי שהגיע עם 7 כוסות גדולים (הבן שלי. לכל האחים שלו. באמת!)- מילאו לו 7 כוסות…כגודל הכלי שאיתו נגיע- כן גודל השפע שנוכל לקבל.
רובנו יודעות איך נערכים לאורות הגדולים הללו. לערב שבת, לערב פסח, לליל טבילה, לחדר לידה. כולנו יודעות על עצמנו אם אנו מאלה שמגיעות ברגע האחרון עם הלשון בחוץ או רגועות כשהכל מוכן מראש.אבל איך מתכוננים לימים הנוראים?! שהם כ"כ עצומים. ובהם אנו נכתבים ונחתמים לאחד משלושה ספרים שישליכו על כל חיינו בעוה"ז ובעוה"ב. ברור שאי אפשר להסתפק פה רק בבישולים מעולים או בקניית תכשיט, בגד או מטפחת מהוללה. ואפילו לא בקרצוף של הבית ובכיבוס של הבגדים. הפעם צריך לנקות ולכבס עוד כמה דברים… וצריך ללמוד. מה, ואיך, ולמה…חז"ל רמזו לנו שרצוי להתחיל להתכונן כמה שיותר מוקדם. ונתנו לנו כמה אופציות (למקדימים, לבינוניים, ולי):1. ר"ח תמוז: תמו"ז= ראשי תיבות "זמן תשובה ממשמש ובא" (היינו 3 חודשים!)2. יז' תמוז- תחילת ימי בין המיצרים. וכמו שדרשו: "כל רודפי ה' השיגו ה' בין המיצרים" (חודשיים וחצי!)3. טו' באב: משאיר בידינו מ"ה (55) ימים כנאמר: " הִגִּיד לְךָ אָדָם מַה טּוֹב וּמָה ה' דּוֹרֵשׁ מִמְּךָ" (מיכה ו;ח)והנה, עוד לפני שמצמצנו, הגיע לו…4. ר"ח אלול! שמותיר בידינו חודש אחד בלבד…מתחילים לומר "לדוד ה' אורי וישעי", אחינו הרציניים כבר משכימים לסליחות, וזהו. זוהי הקריאה האחרונה.אלול- חודש הרחמים והסליחות, ימים של חסד, הזמנה להתבוננות וחשבון נפש, תיקון והתחדשות.המלך בשדה, לא תצאי אליו?במדרשת 'אורות תחיה' אנו מזמינות אותך להתכונן איתנו לימים העצומים הללו. הימים הנוראים.ללמוד אודות עצם מהותם של הימים הנוראים וחגי תשרי, להבין מהי תשובה ומה כוחה, לגלות מהו עומק התוכן של תפילות הימים הקדושים הללו, מה עניינן של תקיעות השופר ומהו התפקיד שלנו בכל הסיפור המופלא הזה.להכין כלים גדולים!לבחירתך מסלול בוקר או מסלול ערב. ואם את יכולה גם וגם- הרווחת בענק!מצפות למסע משותף בדרך להתחדשות,שלך, אפרת ורויטל.

השארת תגובה